UA-106152185-1

خیلی از شما بزرگواران و کاربران سیستم های دیجیتال،در زمینه استفاده از رابط های HDMI به تعداد زیاد دارای مشکلاتی هستند.HDMI مرسوم ترین رابط تصویری در جهان می باشد که جایگزینی مناسب برای VGA بود.با وجود اینکه VGA همچنان در حال نفس کشیدن در بازار است،ولی خیلی از محصولات با حذف VGA رابط HDMI را جایگزین آنها کرده اند. در این مقاله ما در مورد اینکه چگونه از یک خروجی HDMI چندین تصویر همزمان دریافت کنیم صحبت خواهیم کرد!

چگونه از یک خروجی HDMI چندین تصویر همزمان دریافت کنیم؟

چگونه از یک خروجی HDMI چندین تصویر همزمان دریافت کنیم؟

 

با توجه به پرسش های بسیاری از کاربران مبنی بر استفاده از یک رابط HDMI و پخش هماهنگ،تصمیم به انتشار این مطلب گرفتیم.همانطور که می دانید رابط HDMI یک اینترفیس دیجیتالی است که قادر به حمل صدا و تصویر به صورت همزمان است.ویژگی دیجیتال بودن آن از یک سو بسیار خوب و از سوی دیگر دست و پا گیر است.رابط های دیجیتال دارای مقادیر تعریف شده و محدودیت هایی هستند که اجازه نصب بسیاری از ترمینال و سوئیچ های اضافی را از آنها می گیرد.به طور معمول یک رابط HDMI به منظور اتصال به تنها یک دستگاه (Device) در نظر گرفته شده است.اما بسیاری از کاربران نیازمند چندین خروجی HDMI از یک سیستم و یا پخش کننده هستند.برای این هدف دو راه حل عمده و مناسب وجود دارد.

۱-استفاده از کارت گرافیک هایی که برای این منظور تولید شده و دارای تعداد زیادی خروجی HDMI هستند.

۲-استفاده از دستگاه اسپلیتر (Splitter).

از یک خروجی HDMI چندین تصویر همزمان دریافت کنیم

از یک خروجی HDMI چندین تصویر همزمان دریافت کنیم

کارت گرافیک هایی در بازار موجود هستند که به وسیله آنها می توان از یک فایل رندر شده چندین خروجی را دریافت کرد.فرکانس و حداکثر دقت قابل پشتیبانی در این کارت گرافیک ها متفاوت است.البته آنها تنها خروجی HDMI ندارند.از این کارت گرافیک ها در زمینه های نمایش عمومی،نمایشگرهای Splitter و صنعتی استفاده می شود.به وسیله نصب این کارت گرافیک ها به آسانی می توانید چندین نمایشگر را به رابط های HDMI واحد نصب نمائید.در تصویر زیر نمونه یک کارت تولید Matrox را مشاهده می کنید.

یک خروجی HDMI و چندین تصویر همزمان

یک خروجی HDMI و چندین تصویر همزمان

دومین راه استفاده از دستگاه اسپلیتر (Splitter) است.شما یک پخش کننده فایل های تصویری مانند Blu-Ray Player و یا پخش کننده دیجیتال را تصور کنید که تنها یک خروجی HDMI دارد و یا نوت بوکی را تصور کنید که به طبع دارای یک رابط HDMI است اما شما نیازمند اتصال آن به چند مانیتور یا تلویزیون هستید.در این حالت قادر به استفاده از کارت گرافیک های مرحله اول نبوده و تنها یک دستگاه اسپلیتر است که شما را در این راه یاری می دهد. اسپلیتر ها در مدل های متنوع راهی بازار شده اند و با توجه به قیمت و تعداد پورت های آنها،می توانید محصول مورد نیاز خود را انتخاب نمائید. اسپلیتر ها به یک پردازنده مجهز هستند و یک تصویر+صدای دریافتی را به چندین خروجی به طور همزمان ارسال می کنند.در این بین هیچ گونه کاهش کیفیت رخ نداده و صدا و تصویر با همان کیفیت اصلی فایل به نمایش در می آیند.

خروجی HDMI و چندین تصویر همزمانخروجی HDMI و چندین تصویر همزمان

یادتان باشد که  خروجی HDMI ها به اسپلیتر ها بی ربط هستند و سوئیچ تنها قادر به خروجی یک رابط بوده و وظیفه اصلی آن در قطع و وصل چند رابط متصل به یک منبع است.امیدواریم این مطلب در کاهش مشکلات استفاده از رابط HDMI به شما عزیزان کمک کرده باشد.

منبع: sakhtafzarmag

ارسال پاسخ

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *