UA-106152185-1

با سلام خدمت تمامی همراهان عزیز وبسایت داناویژن ، در این مطلب ما قصد داریم که دو راه برای محاسبه UPS دوربین مدار بسته را به شما عزیزان معرفی کنیم. پس در ادامه با ما همراه باشید.

روش اول:

 Ups ،  یک دستگاه الکترونیکی می باشد که وظیفه اصلی آن تامین برق مصرف کننده های برقی همچون دوربینهای مداربسته ، دستگاههایdvr  ، nvr  و… در مواقع قطعی برق شهری میباشد. یو پی اس ها علاوه بر این وظیفه اصلی میتوانند وظایفی همچون جلوگیری از نوسانات برق ، جلوگیری از نفوذ نویز برق و … را برای شما انجام دهند.به همین علت ، محاسبه UPS دوربین های مدار بسته شما میتواند امر مهمی باشد. در هنگام خرید ups ابتدا باید به نوع یو پی اس از لحاظ ساختار داخلی دقت کنیم ، در کل ups ها از لحاظ ساختار داخلی دارای دو نوع online  و offline  می باشند.

محاسبه UPS دوربین مدار بسته

محاسبه UPS دوربین مدار بسته

  • یو پی اس هایoffline  : یو پی اس هایی هستند که در مواقع وصل بودن بودن برق شهری برق خروجی را مستقیما از برق ورودی یا شهری تامین می کند و فقط در مواقعی  از inventor و برق باطری ها استفاده میشود که برق قطع شود ، لذا این دستگاهها در مواقع وصل بودن برق شهری توانایی تثبیت ولتاژ برق شهری را ندارند.دسته ای دیگر از ups  های offline  وجود دارند که داخل آن ها از stabilizer  استفاده شده و به این دستگاهها line interactive  گفته میشود.  دستگاههای offline  به طور کلی برای سیستمهای مداربسته به علت دارا نبودن استابیلایزر و قطعی برق در حد میلی ثانیه دستگاههای مناسبی به شمار نمی آیند ولی موقع خرید باید اولویتها برای خرید یو پی اس در نظر گرفته شود چرا که در بعضی پروژه ها برای کارفرما فقط تامین برق دوریبن هایش مهم است.
  • یو پی اس های online  : دستگاههایی هستند که برق خروجی خود را برای مصف کننده فقط از inventor تامین میکند و این امر باعث میشود که ما همیشه ولتاژ خروجی تثبیت شده ای داشته باشیم و هنگام برق ورودی یا شهری وقفه ای در تامین برق خروجی برای مصرف کننده مثل دوربین یا دستگاه dvr  نخواهیم داشت ، لذا این موضوعات باعث بالاتر بودن کیفیت و قیمت این ups ها نسبت به ups های offline  شده است و برای پروژه های دوربین مداربسته که دارای حساسیت بالایی هستند پیشنهاد میشود از این دسته ups ها استفاده شود.

نحوه محاسبه آمپر باطری ها برای پروژه دوربین مداربسته

هنگاه خرید و انتخاب ups  مناسب برای پروژه دوربین مداربسته خود دقت به چند نکته زیر الزامی است :

۱- محاسبه توان کل توان مصرفی پروژه

( معمولا هر دوربین مداربسته ۱۵ وات ، dvr و nvr 50 وات ، مانیتور ۱۰۰ وات میباشد. (

۲- میزان زمانی که ما میخواهیم بک آپ داشته باشیم بر حسب ساعت

۳- انتخاب باطری با کیفیت خوب و دارای تاریخ تولید نزدیک به فاکتور خریدمان

۴- حدود ۳۰% از توان یو پی اس صرف راه اندازی خود ups میشود.

حال برای بدست آوردن آمپر باطری های خود در یک ساعت مشخص طبق فرمول زیرعمل میکنیم :

محاسبه UPS دوربین مدار بسته

محاسبه UPS دوربین مدار بسته

مثال : جمع توان مصرفی کل دوربینها و دستگاههای nvr و سوئیچ های ما در یک پروژه دوربین مداربسته ۵۰۰ وات میباشد و میخواهیم هنگام قطع شدن برق ۲ ساعت پشتیبانی برق داشته باشیم.باطری مناسب برای این پروژه دوربین چند آمپر میباشد؟

قدم اول انتخاب ups مناسب با توجه به توان ۵۰۰ وات و ۳۰% اتلاف انرژی یو پی اس ها میباشد که یوپی اس ۱kva  یا ۱.۲kva   lمیباشد.حال طبق فرمول زیر میزان آمپر هر باطری را با توجه به میزان بک آپ برق دوربینها بدست می آوریم.

آمپر هر باطری

نحوه محاسبه زمان مصرفی ups

برای بدست آوردن زمان مصرفی ups طبق فرمول  به موارد ذیل نیاز است :

۱- توان مصرفی کل دوربین های مداربسته و دستگاه های ضبط. (p  )

( معمولا هر دوربین مداربسته ۱۵ وات ، دستگاه nvr  یا dvr  ۵۰ وات و مانیتور ۱۰۰ وات میباشد. )

۲- ولتاژ باطری که معمولا ۱۲ ولت هستند.( vbat )

۳- تعدا باطری ها ( N )

۴- آمپر باطری ها ( A BAT )

۰.۸% در فرمول نشان دهنده ضریب توان در داخل یو پی اس ها میباشد.

مثال : برفرض یک سیستم مداربسته داریم که توان مصرفی اش ۳۰۰ وات میباشد.  UPS  ما که دارای ۲ عدد باطری ۱۲ ولتی با آمپر ۶۵ میباشد چند ساعت از سیستم مداربسته ما میتواند پشتیبانی کند؟

روش دوم:

برای محاسبه UPS دوربین مدار بسته در این روش از طریق فرمول زیر عمل میکنیم:

 

تعداد دوربین ها * ۲۴w  = مصرف دوربین ها

+

تعداد DVR * 100w = مصرف dvr ها

=

مصرف کل = X

از روی X  توان یو پی اس مورد نیاز بدست میاید. مثلا اگر X  =۵۰۰w  بدست آمد، یو پی اس با توان ۶۵۰ یا بالاتر ( بسته به ساعت پشتیبانی مورد نظر) را انتخاب میکنیم

 

اگر یو پی اس با یک باتری داخلی باشد:

X/12= جریانی که مصرف کننده ها در یک ساعت میکشند=  I

اگر یو پی اس با دو باتری داخلی باشد:

X/24= جریانی که مصرف کننده ها در یک ساعت میکشند =  I

 

جریان بدست آمده * ساعت پشتیبانی مورد نیاز = آمپر باتری مورد نیاز

نزدیک ترین آمپر استاندارد باتری از روی لیست انتخاب شود

 

برای ساعتهای پشتیبانی بیشتر از نیم ساعت معمولا از یو پی اس های با باتری Externalخارجی استقاده میشود که باتری مورد استفاده در بالا محاسبه شد.

مطالب مرتبط:

شماره نصاب دوربین مدار بسته

ریست رمز دستگاه های هایک ویژن

 

ارسال پاسخ

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *