UA-106152185-1

دوربین مداربسته با قابلیت UTC (کنترل منو دوربین از راه دور با DVR)

قابلیت UTC در دوربین مداربسته چیست ؟

UTC مخفف Up the coax و به قابلیتی در دوربین مداربسته گفته می شود که یک راه ارتباطی و دسترسی به دوربین از طریق کابل کواکسیال برای کنترل منو تنظیمات در دوربین مداربسته آنالوگ و آنالوگ HD را فراهم می کند.

دوربین های مداربسته در مکان های مختلف مانند دیوار، سقف و بعضی اوقات در مکان هایی با ارتفاع زیاد و دسترسی سخت برای جلوگیری از آسیب توسط افراد خلافکار نصب می شوند.

اگر دوربین به دلایل مختلف در مکانی نصب شده باشد که دسترسی به آن برای اعمالی مانند تعمیر، نگهداری یا تست سخت باشد قابلیت UTC کمک زیادی به شما در این زمینه خواهد نمود.

قابلیت UTC به کاربر این امکان را می دهد که از راه دور به منو OSD دوربین مداربسته دسترسی داشته باشند و تنظیمات مربوط به دوربین را از راه دور و بدون نیاز به فاصله کم از دوربین انجام دهند.

از مزایای این تکنولوژی این است که نیازی به تغییر مدار اصلی دوربین برای بهره برداری از این تکنولوژی نمی باشد و سیگنال های کنترلی منو OSD از طریق کابل کواکسیال به دوربین انتقال پیدا می کند.

لازم به ذکر است که منو OSD تنظیماتی مانند رنگ ، نور ، فعال و غیر فعال کردن سنسور ها و قابلیت های مختلف دوربین مداربسته را در اختیار کاربر قرار می دهد.

 

 

 

برخی دوربین ها مجهز به یک جوی استیک کوچک بر روی کابل متصل به خود می باشد که عموملا از آن ها با عنوان دوربین مدار بسته منودار نیز یاد می شود. با این منو دوربین می توان تغییرات و تنظیماتی به مراتب حرفه ای تر را برای دوربین کاستومایز کرد تا با توجه به شرایط محیطی و نوری محل نصب، بتوان خروجی تصاویری شفاف تر و بهتری را از دوربین مداربسته داشت.

نحوه تنظیمات منوی دوربین مدار بسته با این روش به این صورت است که یا توسط همان منوی تعبیه شده بر روی خود دوربین یا کابل آن بایستی انجام شود و یا با استفاده از UTC CONTROLLER فیزیکی که پس از نصب دوربین در ارتفاع می توان با آن از کنار دستگاه DVR به منوی دوربین دسترسی ایجاد کرد.

اما نسل بعدی ورود دوربین های مدار بسته UTC یا دوربین مداربسته با قابلیت کنترل منو از طریق کابل کواسیال (Coaxial Control function) است که کنترل منوی دوربین را تا آن جا ساده تر کرده که بدون نیاز به هیچ وسیله دیگری و تنها با استفاده از DVR دارای قابلیت کنترل کواکسیال می توان به تنظیمات مربوطه پرداخت.حتی با این روش نیز می توان به هدایت برخی از دوربین های مداربسته چرخشی و بدون نیاز به استفاده از دوزوج سیم انتقال داده دستورات پرداخت.

 

آموزش تنظیم کردن منوی دوربین در دوربین مدار بسته UTC

در واقع در این روش با ورود به تنظیمات منو DVR، به منظور تنظیمات منو در دوربینهای مدار بسته دارای یو تی سی تنها لازم است تا دستگاه دی وی آر استفاده شده از این قابلیت پشتیبانی نماید. در زیر سعی شده تا به صورت تصویری نیز نحوه تنظیم کردن منوی دوربین از طریق DVR نیز بررسی شود.

ابتدا وارد صفحه اصلی دی وی آر شده و کلیک راست نمایید. از منوی کشویی باز شده باید گزینه کنترل کواکسیال (Coaxial Control) انتخاب گردد.

 

در این مرحله وارد صفحه ای می شوید که شبیه به عملکرد منوی DVR یا NVR برای دوربین های مداربسته PTZ چرخشی است. با استفاده از صفحه ی باز شده و با انتخاب کانال ورودی که دوربین روی آن سوار شده است، می توان وارد تنظیمات منوی دوربینها شد و تغییرات لازم را لحاظ کرد.

 

 

برای نمونه دوربین هایی که با استفاده از سنسور تصویر و پردازشگرهای زیر ساخته شده اند از این قابلیت پشتیبانی می کنند:

 

۱/۳” CMOS۰۸۰۳+NVP2441H   ۲٫۰MP,with IR CUT
۱/۳” CMOSSONY322+NVP2441H  ۲٫۰MP,with IR CUT
۱/۳” CMOSSONY225+NVP2431H  ۱٫۳MP,with IR CUT

 

لازم به ذکر است که با این تکنولوژی می توان کنترل و هدایت لنزهای موتورایز در دوربین های مداربسته را نیز به دست گرفت.

 

یک پاسخ به دوربین مداربسته با قابلیت UTC (کنترل منو دوربین از راه دور با DVR)
  1. سلام برای اینکه دوربین تبدیل به انالوگ کنیم روی چی باید بزاریم.xvi?


[بالا]

ارسال پاسخ

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *