UA-106152185-1

 

 

با توجه به حوادث و اتفاقاتی که در اطراف ما در حال وقوع است، امنیت محل سکونت و محل کسب (فروشگاه، مغازه، کارگاه، و …) از واجبات است.

اما چگونه می ­توان این امنیت را فراهم کرد؟

عده زیادی از کارشناسان معتقد هستند که بهترین وسیله برای تأمین امنیت اماکن، دوربین مداربسته است و توجیح آنها در این مورد، ثبت و ضبط وقایع و حوادث است که در بسیاری از موارد منجر به شناسایی چهره افراد می­ شود.

اما سؤال بزرگی ذهن بسیاری از کاربران را مشغول خود کرده، این است که چگونه می­ توان از وقوع سرقت جلوگیری کرد؟

چون اموالی که در حین سرقت­ ها ربوده می­شوند، در بسیاری از موارد هرگز پیدا نمی­ شوند و عاملین آنها نیز به دست قانون نمی ­افتند.

قبل از اینکه بخواهیم راهکار تکمیلی را عنوان کنیم، باید بگوییم که وجود فیزیکی دوربین مداربسته در یک مکان به خودی خود باعث بازدارندگی از ارتکاب جرائم می ­شود و سارقین تا حد بسیار زیادی از وجود دوربین مداربسته هراس دارند.

و اما محدودیت های دوربین مداربسته :

یکی از مهمترین محدودیت های دوربین مداربسته این است که هنگام وقوع جرم یا سرقت، هیچ اخطار یا آژیری به صدا در نمی ­آید و سارقین در فرصت کافی بکار خود ادامه می­ دهند.

محدودیت بعدی این است که سارقین حرفه ­ای به محض مطلع شدن از وجود دوربین مداربسته ، چهره خود را پوشانده و از دید دوربین ­ها پنهان می ­کنند.

این کار می ­تواند به وسیله کلاه یا نقاب به سادگی انجام پذیر باشد و محدودیت بزرگ دیگر هم این است که در دوربین های مداربسته اگر آن مکان که مورد سرقت قرار می گیرد، دارای سیستم برق اضطراری (ups) نباشد، برق آن توسط سارقین حرفه ­ای قابل قطع کردن می باشد.

محدودیت های بسیار دیگری هم وجود دارد که در صورت عدم رعایت استانداردهای نصب و تجهیز سیستم دوربین مداربسته نمایان خواهد شد.

کارشناسان مجرب و با تجربه­ ای که در این زمینه فعالیت دارند، توصیه می کنند که برای رفع این محدودیت ها می توانند از یک سیستم اعلام سرقت استاندارد و قابل اطمینان استفاده کنند.

محدودیت های سیستم اعلام سرقت بعنوان یک سیستم امنیتی تنها در یک مکان:

–         بزرگترین مشکل سیستم های اعلام سرقت این است که چگونگی وقوع حادثه و سرقت و همچنین چهره افراد مهاجم در هیچ کجا ثبت و ضبط نخواهد شد.

و در پایان اگر بخواهیم به یک جمع بندی کلی برسیم، می توانیم بهترین و امن ترین حالت برای تأمین امنیت یک مکان را، تجهیز دوربین مداربسته با کیفیت مناسب و تجهیز سیستم اعلام سرقت (دزدگیر) بصورت تلفیقی پیشنهاد کنیم.

بهتر است برای انتخاب یک سیستم اعلام سرقت (دزدگیر) از برند پارادوکس استفاده کنیم، به دلیل مرغوبیت و عدم خطا و امنیت بالای آن به این شکل در صورت وجود هرگونه خطر احتمالی و هجوم مهاجمان و سارقین، همه وقایع ضبط می شود و صدای آژیر خطر از ورود و سرقت اموال و حضور سارقین در محل جلوگیری خواهد کرد. سیستم اعلام سرقت پارادوکس قابلیت هشدار از طریق تماس تلفنی و پیام کوتاه را نیز دارا می باشد.

دوربین مدار بسته یا دزدگیر

دوربین مدار بسته 16یکی از مشکلات موجود در محیط های روستایی و خیلی از مکان های داخل شهری عدم حضور دوربین مدار بسته است و به این دلیل پیگیری مجرمین به مراتب سخت تر از شهرهاست. فاکتورهای بسیاری موجود است که نشان می دهد دوربین مدار بسته بهتر از دزدگیر است.

آیا دوربین مدار بسته بهتر از دزدگیر است؟

دوربین مدار بسته مانند یک ردیاب عمل می کند، هرچند بدون مشاهده از راه دور، فیلم گرفته شده از این نوع دوربین ها می تواند به طور پیش فرض به عنوان شاهد سناریو استفاده شود وقتی مزاحمین به راحتی نمی توانند با وجود چنین دوربین های امنیتی ردیابی شوند.

بسیاری بر این باورند دزدگیر فقط سیستمی برای زنگ زدن و هشدار دادن است، اما دزدگیر ویژگی های دیگری نیز دارد اینکه قابل مشاهده بوده و زمانیکه هشدار دزدگیر فعال است، زنگ خطر آن افزایش می یابد، مشاهده از راه دور می تواند سطح خطر را ارزیابی کند و در صورت لزوم و در حالت اورژانسی به سرویس های سرقت و جنایت موارد را اعلان کند.

در کل بخش بزرگی از شغل های یکپارچه امنیتی برای ارزیابی سطح امنیتی نیازمند استفاده از سیستم های نظارتی هستند. راه حل های متفاوتی وجود دارد فراتر از دوربین مدار بسته تلویزیونی و دزدگیر، دانش و مهارت امنیت حرفه ای را به انتخاب موثر توصیه می کند. با ایجاد پیوستگی میان دوربین های مدار بسته و دزدگیر ها شاید بتوانیم از هر دو ویژگی برای دستیابی به امنیت استفاده کنیم.

در نظر گرفتن نیازهای امنیتی منحصربفرد و اهمیت برابری با مشاهده از راه دور این است که هم دوربین مدار بسته تلویزیونی و هم دزدگیر می تواند تاثیر زیادی داشته باشند.

با امکان مشاهده از راه دور انواع دوربین های مدار بسته به شکل موثر اندازه گیری شده و در حقیقت مانع از هر نوع جنایت و سرقت می شود.

ارسال پاسخ

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *