UA-106152185-1

انتقال تصویر با آی پی استاتیک

در این مقاله به آموزش انتقال تصویر با آی پی استاتیک برای دوربین هایی که از بستر کابل کواکسیال استفاده می کنند می پردازیم.

در وهله اول این آموزش تصمیم داریم تا با نحوه ارتباط شبکه ای در انتقال تصویر بپردازیم.لازم به ذکر می باشد که توضیحات این قسمت بسیار عامیانه توضیح داده شده اند و تا جایی که امکان داشته است از باز کردن مباحث مرتبط به انتقال داده ها در لایه های شبکه کامپیوتری امتناع می کنیم.

نخستین گام برای انجام انتقال تصویر دوربین مدار بسته این می باشد که شما یک خط اینترنت دارای آی پی ثابت دارا باشید.به همین منظور می بایست از هر کجا که اینترنت خود را تهیه کرده اید نسبت به خرید آدرس آی پی ثابت یا همان آی پی استاتیک اقدام کنید.
حال دلیل خرید آدرس آی پی ثابت چیست ؟ هر بار که شما به اینترنت وصل می شود آدرس آی پی شما تغییر می کند.به عبارت دقیق تر هنگامی که شما مودم خود را روشن می کنید از طرف ارائه دهنده سرویس اینترنت شما ، یک آدرس آی پی متغییر به آن اختصاص می یابد.ممکن است در صورت خاموش و روشن کردن مودمتان آدرس آی پی شما مجدد تغییر کند و برای انتقال تصویر دوربین مدار بسته نیاز است تا شما دارای یک خط اینترنت با آدرس آی پی ثابت باشید.
برای انجام انتقال تصویر با آی پی استاتیک (ثابت) شما باید  تنظیماتی را روی مودم خود صورت دهید.در این تنظیمات شما منابعی از شبکه داخلی خودتان را به اشتراک می گذارید.حال این منابع می توانند هر چیزی باشند که شما در انتقال تصویر دستگاه دی وی آر خود را به اشتراک می گذارید.
با این کار شما در حقیقت اجازه دادید که هر کس آدرس آی پی شما را وارد کند ، بتواند به دستگاه دی وی آر شما دسترسی داشته باشد و بتواند تصاویر دوربین های شما را مشاهده کند.
حال شاید تصور کنید که این روش اصلا امن نیست و ممکن است تا با بدست اوردن آدرس آی پی شما بتوانند تصاویر دوربین ها را مشاهده کنند.برای مقابله با این نفوذ ، شما باید کلمه عبور دستگاه دی وی آر خود را بصورت کاملا ایمن تعریف کنید و آن را در اختیار هیچ کس قرار ندهید.در این صورت زیاد تعجب نکنید اگر تصاویر شما مورد سو استفاده قرار بگیرند.
همانطور که گفتیم پس از اعمال تنظیمات روی مودمتان ، شما دستگاه دی وی آر خود را روی محیط وب به اشتراک می گذارید.حال هر کس می تواند با وارد کردن آدرس آی پی و نام کاربری و کلمه عبور وارد دستگاه دی وی آر شما شده تصاویر را مشاهده کند و از امکانات دیگر مانند بازبینی ویدئو ها ، تنظیمات ساعت و تاریخ و بسیاری گزینه های دیگر استفاده کند.
حال می خواهیم تنظیمات مودم را برای انتقال تصاویر دوربین مدار بسته صورت دهیم.دستگاهی که ما می خواهیم انتقال تصاویر را روی آن انجام دهیم دارای پورت انتقال تصویر موبایلی ۳۴۵۶۷ می باشد که یکی از پر مصرف ترین دستگاه ها می باشد.زیرا قیمت دوربین های مدار بسته AHD مناسب تر از سایر دوربین ها می باشد.لازم به ذکر است نرم افزار انتقال تصویر موبایل این پورت Xmeye می باشد و چنانچه پورت موبایل دستگاه دی وی آر شما متفاوت باشد باید نرم افزار مخصوص خود آن را تهیه کنید.

ابتدا وارد منوی تنظیمات شبکه دستگاه دی وی آر خود شوید.

۱-اگر گزینه dhcp فعال است آن را به حالت غیر فعال در بیاورید.
۲-در قسمت ip address آدرس آی پی دلخواه اما در رنج آدرس های شبکه خود وارد کنید.برای مثال آدرس آی پی ۱۹۲.۱۶۸.۱.۱۰۰
۳-subnet mask را تغییر ندهید و روی ۲۵۵.۲۵۵.۲۵۵.۰  باشد.
۴-در قسمت gateway آدرس آی پی مودمتان وارد شود.در اینجا آدرس ۱۹۲.۱۶۸.۱.۱ مد نظر است.
۵-برای primary DNS نیز آدرس آی پی مودمتان را وارد کنید. ۱۹۲.۱۶۸.۱.۱
۶-برای secondary DNS مقدار ۸.۸.۸.۸ را وارد کنید.
سایر مقادیر را نیز تغییر نداده و تنظیمات را ذخیره می کنیم.

انتقال تصویر با آی پی استاتیک

عکس شماره ۱

حال به تنظیمات مودم برای انتقال تصویر با آی پی استاتیک می پردازیم.

تصاویر زیر مربوط به مودم های Dlink می باشد.برای سایر مودم ها نیز تنظیمات انتقال تصویر با آی پی استاتیک تفاوت چندانی ندارد.وارد صفحه کانفیگ مودم خود شوید.
برای مودم های dlink بطور پیش فرض آدرس آی پی ۱۹۲.۱۶۸.۱.۱ را در مرور گر خود وارد کنید.سپس در صفحه بعد برای نام کاربری admin و کلمه عبور نیز admin را وارد کنید.
حال شما وارد منوی کانفیگ مودم خود شده اید.

انتقال تصویر با آی پی استاتیک

عکس شماره ۲

در منوی advanced گزینه DMZ را کلیک کرده سپس در قسمت DMZ host ip address آدرس آی پی دستگاه دی وی آر خود را وارد کنید.۱۹۲.۱۶۸.۱.۱۰۰
حال گزینه save settings را بزنید.

عکس 3

عکس شماره ۳

شما تنظیمات مودم و دستگاه دی وی آر خود را انجام داده اید.
حال نرم افزار موبایل مخصوص دستگاه دی وی آر خود را نصب کنید.پورت انتقال تصویر موبایل دستگاه دی وی آر ما ۳۴۵۶۷ بود که توسط نرم افزار Xmeye می توانید تصاویر این دستگاه ها را ببینید.
حال طبق آموزش های قبلی وارد نرم افزار موبایل شده و گزینه + در گوشه سمت راست صفحه را کلیک کنید.

عکس 4

عکس شماره ۴

مقادیر را به فرم زیر وارد کنید.

۱-برای نام دستگاه ، یک نام دلخواه را وارد کنید.
۲-برای آدرس آی پی شما باید آدرس آی پی استاتیکی که خریداری کرده اید را وارد کنید.
۳-در قسمت پورت ۳۴۵۶۷ را وارد می کنید.توجه داشته باشید که دستگاه های مختلف با فریم ور ها و برندهای مختلف دارای پورت موبایلی متفاوتی هستند.
۴-برای نام کاربری باید نام کاربری دستگاه دی وی آر خود را وارد کنید.
۵-برای کلمه عبور نیز باید کلمه عبور دستگاه دی وی آر خود را وارد کنید.

منبع : تجارت الکترونیک ایلیا

3 پاسخ به انتقال تصویر با آی پی استاتیک – CCTV remote view with IP Static
  1. تشکر و آرزوی توفیق روز افزون بر سایت زیباتون

  2. Make a more new posts please 🙂
    ___
    Sanny

  3. Hello, I want to work in your company on a voluntary basis, can you offer me anything?


[بالا]

ارسال پاسخ

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *