UA-106152185-1

آموزش انتقال تصویر بدون IP استاتیک به وسیله DDNS

آیا شما نیز تا به حال برای انتقال تصویر یا هر چیز دیگری با مشکل IP ثابت یا همان IP Static برخورد کرده اید ؟  پس برای یک بار هم که شده نام DDNS به گوشتان خورده است. و در به در دنبال راه حلی برای استفاده از DDNS روی دستگاه های DVR و NVR و دوربین های مداربسته تحت شبکه بوده اید. اگر این طور است پس تا پایان این مقاله با ما باشید.

DDNS چیست؟
DDNS مخفف این چهار کلمه است : (dynamic domain name system ) ارائه دهندگان اینترنت و یا همان ISP ها به تمام کاربرانشان یک آی پی داینامیک که از جنس اعداد است اختصاص می دهند که در حالت عادی به صورت DHCP بوده و هر بار بعد از خاموش و روشن کردن مودم به صورت خودکار از طرف ISP یک شناسه دریافت می کنند و حال کار DDNS و سرویس دهندگان این خدمت این است که این شناسه شما را به یک حالت ثابت تبدیل کنند.

حال ببینیم DDNS ها چگونه کار می کنند؟
سرویس دهندگان DDNS به این نحو عمل می کنند که شناسه متغیر شما را ریافت کرده و به یک نام و نشانی اینترنتی با حروف تبدیل کرده و این امکان را به شما می دهند که دیگر با شناسه خودتان مستقیم به دستگاه DVR متصل بشوید. لطفا به تصویر زیر با دقت نگاه کنید و بعد توضیحات زیر تصویر را بخوانید تا برایتان روشن بشود که دقیقا کاری که DDNS ها می کنند چیست؟

چگونه از سرویس رایگان No-IP استفاده کنیم؟

برای استفاده از این سرویس ها ابتدا باید در سایت ثبت نام کرده و یک حساب کاربری ایجاد نمائید. سپس اطلاعات مربوطه را در بخش DDNS داخل دستگاه DVR یا NVR و یا دوربین تحت شبکه تان وارد نمائید تا اطلاعات شما به سرورهای DDNS ارسال شود و از این پس شما باید به IP ثابتی که سرور DDNS برایتان در نظر گرفته متصل شوید تا انتقال به دستگاه شما به صورت خودکار صورت بگیرد.

عضویت برای DDNS رایگان

 

 

با ورود به لینک با صفحه زیر روبرو می شوید.

 

 

پس از ثبت اطلاعاتتان باید ایمیلتان را فعال کنید و بر روی لینک فعالسازی که به ایمیلتان ارسال شده است کلیک نمائید. بعد از فعالسازی وارد حساب کاربریتان در سایت می شوید

بعد از ورود به اکانت باید مطابق تصویر زیر یک هاست ایجاد نمایید.در این قسمت شما باید یک نام برای هاستتان ایجاد کنید و مطابق تصویر زیر اطلاعات مورد نیاز را وارد نمائید. – نکته : در قسمت آی پی آدرس حتما آی پی متغیری را که.

 

شما می توانید با وارد کردن نام هاست به آدرس آی پی ای که وارد کرده بودید منتقل شوید.

 

چگونه اطلاعات مربوط به DDNS  را وارد DVR  یا NVR  کنیم ؟

 

بعد از اینکه ما یک اکانت DDNS  با نام  (http://uniforesecurity.ddns.net) را با موفقیت  ایجاد کردیم. اگر به این آدرس مراجعه کنید با یک صفحه سفید مواجه می شویم. بنابراین باید بر روی یک پورت معتبر مانند ۸۰  روی دستگاه DVR  یا NVR  یکسری تنظیمات را انجام دهیم تا این مشکل برطرف گردد.
برای اینکار ابتدا وارد تنظیمات مودم می شویم  (پیش فرض کارخانه : http://192.168.1.1  نام کاربری: admin, رمز عبور : admin), بعد از ورود به داخل مدیریت به منو  “Virtual Servers” میرویم. حال IP  دستگاه که به طور پیش فرض (پیش فرض : ۱۹۲٫۱۶۸٫۱٫۱۸۸) بود را به همراه پورت ۸۰ وارد می کنیم و بعد از آن ذخیره می کنیم.

 

 

 

تنظیمات DDNS  در مودم ( پیش فرض )

 

بعد از ایجاد اکانت DDNS, شما باید تنظیمات مودم که ما به صورت پیش فرض این مدل : TP-LINK TL-W8950N N2908 router. را انتخاب کردیم، انجام دهید.
وارد تنظیمات مودم شوید.  به منو  “Advanced Setup” > “DNS” > “Dynamic DNS bookmark” بروید و Add  را بزنید.

 

 

 

 

ارسال پاسخ

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *