UA-106152185-1

اتصال دوربین مدار بسته به آنتن مرکزی

درابتدا کمی در مورد کارکرد آنتن مرکزی بحث خواهیم کرد تا بدانید که یک سیستم آنتن مرکزی چگونه کار می کند؟ یک سیستم آنتن مرکزی مولفه های کلی زیر را دارد:

۱- آنتن تلویزیون؛

۲- تقویت کننده سیگنال؛

۳- تقسیم کننده سیگنال یا همان اسپلیتر.

در بیشتر دستگاه های آنتن مرکزی تقویت سیگنال و تقسیم آن توسط یک دستگاه صورت می گیرد و از تقویت کننده جداگانه استفاده نمی گردد. سیگنال تولید شده توسط آنتن، بوسیله دستگاه تقویت گردیده و به تمامی واحد ها ارسال می گردد. در نصب آنتن مرکزی از هر واحد یک کابل کواکسیال جداگانه به آنتن مرکزی کشیده می شود و یک کابل نیز از آنتن به ورودی دستگاه آنتن مرکزی کشیده شده است.

عمل تقویت سیگنال نیز توسط دستگاه مرکزی انجام می گیرد و این دستگاه ها برای تقویت سیگنال به برق شهر نیاز دارند.

حال سوال این است که برای اتصال دوربین مدار بسته به آنتن مرکزی چه کاری باید صورت دهیم؟ یک سیستم دوربین مدار بسته دارای یک دستگاه ضبط کننده تصاویر یا همان DVR می باشد. هر دستگاه DVR دارای تعدادی پورت خروجی تصویر می باشد که مهم ترین آنها در اتصال به آنتن مرکزی پورت CVBS یا Video Out می باشد. این پورت دارای خروجی تصاویر آنالوگ می باشد.

در برخی از دستگاه های DVR جدید امروزی این پورت وجود ندارد که برای این امر شما نیاز به یک مبدل VGA به AV دارید که بتوانید سیگنال CVBS را تولید کنید. خروجی cvbs در بیشتر دستگاه های دوربین مدار بسته بیسیم و دوربین مدار بسته تحت شبکه بطور پیش فرض وجود ندارد.

اما آیا می توان خروجی تصاویر آنالوگ را به دستگاه آنتن مرکزی متصل نمود؟ پاسخ شما خیر است. سیگنال خروجی دستگاه DVR یک سیگنال تصویر می باشد و شما برای اتصال دوربین مدار بسته به آنتن مرکزی نیاز به یک سیگنال رادیویی دارید. از همین رو شما نیاز به یک دستگاه مدولاتور رادیویی یا همان RF modulator نیاز دارید تا بتواند سیگنال خروجی دستگاه DVR شما را با سیگنال آنتن مرکزی یکسان کند.

همانطور که در شکل زیر مشاهده می کنید یک RF مدولاتور دارای یک پورت ورودی تصویر AV می باشد و همچنین دارای یک پورت خروجی به آنتن است که باید به ورودی آنتن مرکزی شما متصل گردد.

یک دستگاه آنتن مرکزی نیز دارای چند ورودی سیگنال می باشد که بطور معمول با کلمات uhf و vhf نام گزاری شده اند و در صورت عدم اتصال دستگاه جانبی دیگر پورت VHF آن خالی می باشد.

برای اتصال یک دستگاه DVR به آنتن مرکزی شما باید از خروجی تصویر دستگاه dvr به ورودی دستگاه RF خود یک کابل تصویر را متصل کنید و سپس از خروجی دستگاه RF خود یک کابل به قسمت ورودی VHF آنتن مرکزی متصل نمایید. شکل زیر تمامی اتصالات مورد نیاز شما را نشان می دهد.

 

   در صورتی که دستگاه تقویت مرکزی شما دارای UHF باشد می بایست ابتدا خروجی آنتن هوایی خود را به آنتن IN دستگاه مدولاتور متصل نموده و سپس ازخروجی CVBS دستگاه DVR خود یک کابل به VIDEO IN که معمولا زرد رنگ است وصل نمائید و سپس یک خروجی از آنتن OUT با کابل برای ورودی UHF تقویت کننده آنتن مرکزی بگیرید. پس از انجام این کارها بهتر است تنظیمات دستگاه مدولاتور را روی C و بین عدد ۶ تا ۱۸ قرار دهید. (هرچه عدد بالاتر برود فرکانس قوی تری خواهید داشت.)

   حال اگر دستگاه آمپلی فایر (تقویت کننده انتن مرکزی) شما UHF نداشته باشد و فقط خروجی VHF دارد روش بالا را انجام دهید و فقط به جای خروجی UHF بر رویVHF وصل کنید و فرکانس را نیز بین ۳۱ عدد تا ۳۶ تنظیم نمائید. پس از رویت ابتدای تصاویر دوربین های مدار بسته بر روی آنتن مرکزی، برای بهتر شدن تصاویر می بایست فرکانس را کمی بالا و پایین ببرید تا بهترین نتیجه حاصل گردد.

   حال که نصب و اتصال دوربین مدار بسته به آنتن مرکزی را یاد گرفتیم باید ببینیم که این سیستم چه نیازهایی را مرتفع می کند و چه معایبی دارد ؟

یکی از مهم ترین معایب اتصال دوربین مدار بسته به آنتن مرکزی عدم توانایی باز پخش تصاویر است. به این معنی که شما تنها تصویر زنده دوربین مدار بسته را مشاهده می کنید و نمی توانید روی عملکرد دستگاه DVR هیچ دسترسی ای داشته باشید.

عیب بعدی استفاده از این سیستم این است که چنانچه شما دارای سیستم دوربین مدار بسته HD هستید باید گفت که کیفیت تصاویری که از یک آنتن مرکزی دریافت می کنید بسیار پایین است و دلیل این امر نیز خروجی CVBS در دستگاه DVR است که کلیه سیگنال های شما را به سیگنال آنالوگ تبدیل می کند.

در کنار این معایب می توان هزینه مناسب و عدم نیاز به بستر سازی مجدد را از مزایای اتصال دوربین مدار بسته به آنتن مرکزی نام برد.

2 پاسخ به اتصال دوربین مدار بسته به آنتن مرکزی
 1. سلام
  محمدی هستم
  سایتتون رو بررسی کردم
  محتواهای خوبی نوشتین
  سایتتون سرعت مناسبی داره
  من هم مثل شما سایت هام رو با وردپرس می سازم
  وردپرس واقعا محشره و خیلی زود با وردپرس میشه اومد تو صفحه اول گوگل
  یک موردی که من تو سایت شما دیدم اینه که تعداد بک لینک هاتون خیلی کمه
  برای همین هم هست که تو تعداد زیادی کلمه کلیدی مهم تو صفحه اول گوگل نیستید
  راستی یادم رفت بگم ، من متخصص سئو هستم
  اگه یه مقدار در مورد بک لینک سازی فعالیت کنید ، مطمئنا نتیجه های فوق العاده ای می گیرید

  یه سایت هست بک لینک رایگان و پر قدرت رو برای مدت محدود برای دانلود قرار داده
  یه رپرتاژ خبری هم به ارزش ۴۰۰ هزار تومان داره رایگان میده

  پیشنهاد می کنم حتما دانلود کنید مختص سایت های وردپرسی مثل شماست
  تا هنوز بر نداشتن ، برید دانلود کنین

  لینک دانلود اگه اشتباه نکنم این بود

  https://co10.ir/product/free-backlinks-reportage/

 2. سلام
  تبریک می گم
  تو این زمینه بهترین هستین

  سایتتون هم زیباست


[بالا]

ارسال پاسخ

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *