UA-106152185-1

مشکلات پهنای باند در تاریکی شب در سیستم های نظارت تصویری یک نگرانی مهم در میان همه کاربران می باشد.

تیم ما ، به طور کلی محصولات ۶ تولید کننده را تست و آزمایش کرد : ۱-اکسیس ۲-اویجیلون ۳- داهوا ۴- هانوها ۵- هایک ویژن ۶- یونیویو

۱- میانگین افزایش ۱۴۵ درصدی:

متوسط افزایش پهنای باند از شب به روز ۱۴۵ درصد می باشد . نتایج را در جدول زیر مشاهده نمایید :

۲-افزایش به نسبت ۲۰۱۴ :

در مقابل افزایش ۱۴۵ درصدی در تست های جاری سال ۲۰۱۹، دوربین ها بطور متوسط در سال ۲۰۱۴،  ۴۹۸ درصد در شب پهنای باند بیشتری داشتند . جدول زیر را ببینید :

۳- تفاوت : یکدست شدن آی آر

تغییر مهم در عملکرد دوربین بین همه تست های ما در سال ۲۰۱۴ و مدلهای تست شده در سال ۲۰۱۹ یکدست شدن آی آر در دوربین های تست شده می باشد.

برای تایید جدول زیر این عملکرد را مقایسه کرده است :

در حالی که عملکرد دوربین بهبود پیدا کرده است، با رمزگذاری های مناسب ، تصاویر بزرگتر و حساس تر ، پردازش قوی تر، علاوه بر نور مادون قرمز در سیستم های نظارت تصویری در شب ، تاثیر مثبت تری رو بیت ریت ها خواهد داشت .

۴-اسپایکهای پهنای باند : نویز در رمز گذاری

این اسپایک ها بر روی تصویر بصورت نویز دیده می شوند ، بخصوص در هنگام ریزش برف، دانه دانه شدن یا … که بوسیله ی کنترل گین اتوماتیک تولید می شود .

شبیه این عکس :

یک رمز گذار، نویز، با کنتراست بالا (سیاه و سفید نزدیک همدیگر) و سرعت بالا ، آنرا برای رمزگذاری سخت تر می کند.کدک ها به دنبال رنگ ها / مناطقی هستند که ثابت و مشابه هم باشند. هر دوی آنها را نویز تضعیف می کند.

۵- توصیه : استفاده از VBR با یک Cap 

در تست های ما ، حتی موقعی که CAP ها باعث کوانتیزیشن و افزایش ۲۸ تا  ۳۵ می شوند ،تفاوت کیفیت تصویر کمترین مقدار می باشد حتی در حالتی که پهنای باند تا ۸۰درصد کم شده باشد.

۶- بیت ریت CBR توصیه نمی شود

CBR را احتمالا برای جلوگیری از اسپایک ها استفاده می کنند. بیت ریت ها بر روی یک سطح خاصی صرف نظر از هر فعالیتی در صحنه فیکس می شوند.

در طول روز ، موقعی که صحنه پیچیدگی کمی داشته باشد ، CBR  ممکن است پهنای باند/ذخیره سازی را از دست بدهد . دوربین می تواند بطور موثر موقعی که روی VBR تنظیم شده است، صحنه را رمز گذاری کند.

۷- تاثیر کاهش نویز دیجیتالی

یکی دیگر از تکنیک های دوربین در مبارزه با اسپایکها با توجه به  افزایش نویز ، کاهش نویز دیجیتالی DNR  می باشد، که تلاش برای نویز با افزایش در بهره می باشد.

دو روش کلیدی وجود دارد، اسپاتیال (اصلاح نویز در یک فریم تکی) و تمپورال (اصلاح فریم با ارجاع به فریم های مختلف)، که معمولا در دوربین ها بصورت ترکیبی می باشد.با استفاده از DNR ، اسپایک ها ممکن است به شدت کاهش یابند، ۵۰ تا ۸۰ درصد در کاهش بیت ریت.

DNR ممکن است تاثیرات منفی نیز داشته باشد، با سطوح بالای نویز تمپورال محوی تصویر بوجود می آید(تصویر زیر).شبیه تاثیر سرعت شاتر پایین در تصویر می باشد. به همین خاطر ، کاربران باید DNR را خیلی افزایش ندهند.

منبع

بلاگ وبسایت

ارسال پاسخ

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *